Жнива-2020: як проходить збір ріпаку в господарстві «Чумаки»

Жнива-2020: як проходить збір ріпаку в господарстві «Чумаки»

Минулого тижня в агрохолдингу «Ristone Holdings» стартувала збиральна кампанія ріпаку. Найбільші площі під цією культурою зосереджені в підприємстві «Чумаки» (Дніпропетровська обл.) – всього близько 800 га. Ми поспілкувалися з директором підприємства Сергієм Гарбузом і дізналися, як проходить жнива.

– В цьому році з ріпаком було багато складнощів. Сіяли ми його в серпні минулого року, через відсутність опадів отримали нерівномірні сходи. Потім була суха осінь, ніяка зима і весняні морози. Все це дуже придавило ріпак, і ми взагалі сумнівалися, що він виживе. Але за підсумком вийшли на середні результати близько 25 ц/га.

– Скільки людей і техніки задіяно в збиранні врожаю?

– Прибираємо ріпак 4-ма комбайнами, використовуємо техніку Case IH і John Deere. Відповідно, задіяно 4 комбайнери. Також у нас працює 4 водія, які доставляють ріпак на проміжний склад. Звідти ми вже на великих машинах відправляємо його на елеватор «Кільчень».

– Як ви оцінюєте результати збиральної кампанії цього року?

– В цьому році кон’юнктура на ріпак дуже хороша, тому в будь-якому випадку площі, засіяні під рапсом, дадуть хороший результат з прибутком на кожному етапі. Ціна на ріпак зараз 12 700 грн за тонну з ПДВ. Навіть при 2 тонах з гектара результат виходить одним із кращих серед всіх культур, які присутні в сівозміні. Валовий дохід з гектара – приблизно 25-26 тис. грн.

 

Щодня комбайни підприємства «Чумаки» обробляють близько 100 га, тому жнива ріпаку планують закінчити вже на цьому тижні.