Як забезпечити щорічне підвищення продуктивності молочного тваринництва: досвід Ristone Holdings

Як забезпечити щорічне підвищення продуктивності молочного тваринництва: досвід Ristone Holdings

Молочне тваринництво в Україні – один із непростих напрямків сільського господарства. Але завдяки системній роботі підприємствам в складі Ristone Holdings вдається з року в рік підвищувати його ефективність. Так, «Агрофірма ім. Горького» за останні 3 роки (з 2017 до 2019 рр.) збільшила продуктивність на дійну голову з 8767 кг до 10086 кг молока на рік, АФ« Дружба-Казначеївка» – з 6765 до 7620 кг, а «Чумаки» – з 6697 до 7032 кг.

Команда Ristone Holdings впевнена, що в нинішніх економічних обставинах підвищення ефективності тваринництва і оптимізація витрат на цей напрямок – це найбільш виважена стратегія, тому ми сфокусували свою увагу на впровадженні інноваційних технологій. Наш багаторічний досвід дозволив виділити 5 ключових факторів для досягнення прогресу в продуктивності ВРХ.

Генетика

У господарствах Ristone Holdings запліднення відбувається тільки штучним способом, проводиться відбір биків з високим генетичним потенціалом. Фахівці строго контролюють своєчасність запліднення і прагнуть щорічно отримувати потомство від кожної корови.

Щоб реалізувати генетичні передумови високої молочної продуктивності корів, оптимізовані функції відтворення шляхом індивідуального контролю міжотельного періоду. Так, для одних корів цей період може становити 365 днів, а іншим буде недостатньо і 450 днів через високу продуктивність в період всієї лактації.

В агрофірмах забезпечується суворий контроль отелень для нетелей, фахівці стежать, щоб кожна телиця дала приплід не пізніше, ніж на 24-й місяць життя.

Годування

Створення грамотного раціону харчування – вкрай важливий фактор в молочному тваринництві, адже він впливає не тільки на кількість молока, але і на його якісні характеристики: підприємства Ristone Holdings виробляють тільки молоко екстра-класу.

Тваринники підбирають кормові культури з високою поживною цінністю, стежать за своєчасністю посівів, обробкою культур і збором врожаю, контролюють раціон і розробляють оптимальні схеми для змішування кормів. Крім того, в господарствах проводять угруповання тварин за продуктивністю і періодом лактації, і підбирають оптимальний раціон для кожної групи.

Одним з останніх нововведень в цій сфері став засів нової трави NutriFibre, яка має більш високу врожайність і поживну цінність, а також відрізняється хорошою стійкістю до посухи. Раніше використовувалася люцерна, однорічні горох і ячмінь.

Утримання

На підприємствах приділяється величезна увага умовам утримання тварин, це передбачає наявність індивідуальних боксів, стабільне напування, продуману вентиляцію та освітлення.

Професійні кадри

Фахівці ферм Ristone Holdings мають великий досвід в роботі з великою рогатою худобою та постійно поповнюють свою базу актуальними знаннями в цій сфері, вони розуміють, що необхідно тваринам у різні періоди їхнього фізіологічного розвитку.

Тваринники регулярно відвідують спеціалізовані виставки та конференції як в Україні, так і за її межами.

Щомісячний контроль

На фермах проводиться обов’язковий щомісячний контроль за показниками молока – продуктивність, дні лактації, жир, протеїн, лактоза, точка замерзання, азот сечовини, кількість соматичних клітин.

– Важливий фактор для молочного тваринництва – це стабільність. Корова – тварина, яка дуже болісно реагує на зміни в повсякденному житті, тому було ухвалено рішення, і воно себе виправдало, всі основні операції на фермах виконувати строго відповідно до встановлених технологічних графіків. Всі ці дії в комплексі, за регулярного аналізу, оцінки динаміки призвели не тільки до підвищення продуктивності, але й вивели тваринництво в прибутковий стан. З урахуванням усіх цих факторів можливо отримувати рентабельність в межах 30-40%. – резюмував координатор тваринницького напряму Олег Ємець.

У Ristone Holdings відзначають, що молочне тваринництво в Україні зараз переживає складний період, потребує державної підтримки і більш стабільної економічної ситуації, але планомірна робота, упор на сучасні технології дозволяють підвищувати продуктивність виробництва молока навіть в таких умовах.